Zdeněk Hendrich

* 1977

 

 

Narodil jsem se a vyrůstal v Praze. Již od dětství mě provázel kladný vztah k přírodě. Kromě sportu jsem postupem času začal nacházet zalíbení i ve fotografování. Pak se moje aktivity ubíraly jiným směrem, až jsem si cca před osmi lety pořídil svou první zrcadlovku, což byl NIKON D3100 v setu se základním a teleobjektivem. Tato výbava mi vydržela cca 4 roky, zkoušel jsem všechno možné, přes krajinu, zvířata, portréty kamarádek, najednou mi ale došlo, že mě to sice baví, ale nikam se neposouvám.

Až přišel rok 2017 a tam to vše začalo už navážno. Zúčastnil jsem se svého prvního krajinářského workshopu s profesionálními kolegy krajináři a natolik mě to chytlo, že jsem si vylepšil výbavu o lepší fotoaparát a více objektivů, včetně širokoúhlého, který mi od začátku naprosto učaroval...Od té doby se pro mě pobyt v krajině stal obrovským relaxem, procestoval jsem s kolegy kus Evropy a rád si zajedu na lokality, kde si člověk odpočine od starostí běžného života.

Protože mě odmalička fascinovala voda, hrozně rád fotografuji vodopády, jezera a vše co s vodou souvisí. Dále se moc rád zaměřuji na soliterní stromy, které na mě působí svou historií a mystikou a tu pak přenáším i do svých fotografií. Poslední dobou pronikám do tajů černobílé minimalistické fotografie a fotografie krajinných linií....

Mezi mé dosavadní úspěchy lze zařadit účast na výstavě Czech Nature Photo v roce 2020, kdy jsem zde měl vystaveny své dvě fotografie, pravidelně také přispívám do galerie www.megapixel.cz kde jsou moje fotografie prakticky vždy hodnoceny velmi vysoko.

V současné době používám tuto techniku:

Fotoaparát - Nikon D750

Objektivy - Nikon 16-35 F/4 - Nikon 50 F/1,8 - Tamron 24-70 F/2,8 - Tamron 100-400 F/4,5-6,3

Stativ - Gitzo Mountaineer GT2532 včetně kulové hlavy Gitzo GH3382QD

Systémové ND filtry značky LEE včetně cirkulárního polarizačního filtru LEE